Порошенко: Створення незалежної Української церкви – подія для усього православного світу

Ми нікому не дозволимо розколоти країну. Не дозволимо, щоб п’ята колона держави-агресора намагалася підірвати нашу стабільність із середини. Адже об’єднана країна та церква – непереможні.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко під час візиту у храм Різдва пресвятої Богородиці в Дніпрі, яку транслював телеканал ZIK.

«Хтось каже, що дуже довго чекали перед тим, як розпочати Собор. Мовляв, мали почати о 10, але почали о другій. Втім, всі бачили, які дискусії відбувалися, а потім велика радість панувала у стінах Софії. Ієрархи почули Господа і об’єдналися. Ніколи ще за тисячу років Бог нам не дарував церкву», – каже Петро Порошенко.

Та Президент України наголошує: це ще не завершення процесу, а лише його початок.

«Вчора я говорив з Вселенським патріархом Варфоломієм. Казав, що їду сьогодні до Дніпра. Він попросив передати слова великої радості. Адже це подія не лише для однієї України, а й всього православного світу! Він радіє, дає нам можливість будувати церкву, захищати країну», – зазначає Петро Порошенко.

Він підкреслює: об’єднана церква – це об’єднана країна, яка є дуже сильною.

«Ми нікому не дозволимо розколоти країну. Не дозволимо, щоб п’ята колона держави-агресора намагалася підірвати нашу стабільність зі середини. В грудні 1918 року гетьман Скоропадський звернувся по автокефалію. І Польща цю автокефалію у 1924 році отримала, але вже тоді української держави не було… через Радянський Союз», – розповідає Петро Порошенко.

Президент України переконаний, що дякуючи єдності, Україна вистояла.

«Ми точно пройдемо всі випробування. В нас важкий хрест. І в президента також. Але, маючи підтримку, ми точно зможемо возносити молитву во славу Божу, дякувати Богові», – каже Петро Порошенко.

Він звертає увагу на те, що це знаменита подія, яка була важливою для християн.

«Люди на морозі десять годин чекали собору. Для того, щоб здійснити подячну молитву Господу за те, що він послав нам нарешті церкву! Я ніколи не бачив, щоби вся площа плакала від щастя. Люди відчували створення церкви, як своє особисте свято. Такі країна і народ непереможні, бо Господь з нами. Я молю його, щоб шостого січня, на наш святвечір, напередодні нашого Різдва, ми були в Константинополі на великій службі Божій. На неї Україна чекала тисячу років!», – наголошує Президент.

Українці поколіннями молилися, щоб Господь послав нам незалежну церкву, переконаний Петро Порошенко.

«І це сталося. Я думаю, що і 15 грудня, і 6 січня у нас буде велике свято. Свято отримання Томосу про автокефальну, Українську незалежну православну церкву, яку отримає обраний на православному соборі предстоятель нашого храму», – підкреслює Петро Порошенко.

Також Президент визнає, що відчуває велику честь через те, що причетний до створення цієї церкви.

«Вона створена великим 45-мільйонним народом. Бо кожен, хто вірить у Бога, молився знає, що нас почуто. Тому хочу привітати зі створенням нової Української помісної православної церкви!», – додає Петро Порошенко.