Рейдери захопили університет «Україна» у Києві

Університет «Україна», який знаходиться на вул. Львівській, 23 у м. Київ, заявив про рейдерське захоплення одного з корпусів. Водночас у Національній поліції повідомили, що будівля опинилася у власності приватної компанії через непогашений кредит, повідомили у прес-службі.

За даними Національної поліції, невідомі у масках зайшли в корпус університету і заблокували його роботу. Зазначається, що конфлікт виник через право власності на один із корпусів університету.

У 2008 році університет взяв у банку «Хрещатик» кредит на розбудову навчального корпусу під заставу будівлі ВНЗ на Львівській, 23 загальною площею 3495 кв. м. 5 квітня 2016 року НБУ визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, після чого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) ввів тимчасову адміністрацію.

«Всі активи, що були в заставі у банку, реалізовані через торги. Наразі триває судовий розгляд щодо визнання торгів недійсними», — повідомили УП в університеті.

Поліція пише, що у 2017 році навчальний заклад борг не погасив. Правоохоронці стверджують, що 22 вересня 2017 року банк продав компанії «Ф» вимоги за кредитом університету, а в жовтні  компанія «Ф» відступило частину прав вимог до компанії «О». Компанії уклали договір про відступлення прав за іпотекою і власником частини будівлі ВНЗ, яку використовував університет, ще з листопада 2017 року стала компанія «О».

«Відповідні документи надав адвокат власника, який прибув в університет разом із представниками охоронної фірми», — повідомили в поліції.

Проте у ВНЗ зазначають, що Окружний адміністративний суд скасував рішення ФГВФО від серпня 2017 року про умови продажу активів банку. Зокрема, мова йде про іпотеки і застави, під що підпадає кредитна угода університету.

Суд зобов’язав фонд скасувати рішення про торги щодо продажу прав вимоги «Хрещатику». Наразі справа знаходиться на розгляді у Верховному суді.

Також у ВНЗ наголошують, що приміщенням заволоділи неправомірно, адже постанови суду ще не має. У поліції стверджують, що наразі немає судових рішень, які б обмежували право власника (компанія «О» – ред.) на використання будівлі університету.

Нагадаємо, зранку 19 липня рейдери намагалися захопити завод дитячого харчування – компанії «Еконія» в місті Золотоноша Черкаської області.