Російський агресор знищує історичну пам’ятку в Криму

Російські окупанти знищують унікальний «Ханський палац» у Криму.

Про це заявила колишній директор музею-заповідника Ельміра Аблялімова під час прес-конференції, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За її словами, окупанти вирішили провести так звані «реставраційні роботи» в одній із будівель «Ханського палацу» – великій ханській мечеті.

«Символічно, у поганому сенсі цього слова, окупанти почали саме з мечеті, зачепивши релігію. Вони не тільки не зберігають пам’ятник, вони його знищують. Стіни мечеті датуються 1532 роком. На них накладають сучасну черепицю. Невідомо, як ці стіни витримають нове навантаження. До того ж, стіни мали історичні розписи, які під час цих варварських дій втратились. Відбулась абсолютна втрата автентичності ханської мечеті», – заявила Аблялімова.

Вона також зазначила, що окупаційна влада в Криму планує «реконструювати» і головний комплекс палацу. Загалом, історичний пам’ятник займає площу близько 5 га.

«Всі ці роботи проводяться без наукових історико-культурних експертиз і наукових досліджень. Цей проект реалізовують абсолютно закрито. Причину цього я бачу в налагодженні Російською Федерацією своїх діалогів про те, що Крим був і завжди буде російським. Історичні пам’ятки не вписуються в цю ідеологію. Я думаю, в перспективі це суттєво змінюватиме розуміння себе на цій території корінним населенням Криму», – наголосила Аблялімова.

За її словами, українська влада повинна втрутитись у ситуація на міжнародному рівні, аби привернути увагу, зокрема ЮНЕСКО, а також звертатись до РФ із судовими позовами.

Нагадаємо, Міністерство культури України вимагає запровадити санкцій проти музейників з півострову Крим, які передали картини Росії.