Справа Труханова: НАБУ показало, як розкрадалися кошти Одеської міськради

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вирішили розповісти, яким чином були розкрадені кошти Одеського міського бюджету під час купівлі будівель ВАТ «Краян».

Відповідну схему НАБУ опублікувало на своєму сайті.

Як зазначається, з метою заволодіння коштами міського бюджету мер Одеси Геннадій Труханов у першій половині 2016 року вступив у змову з особами, які фактично контролюють ЗАТ «UAB Naster», ТОВ «VALTON GROUP ЛП» та ТОВ «Девелопмент Еліт».

На початку жовтня 2016 року до вчинення оборудки було залучено директора суб’єкта оціночної діяльності, котрий визначив наперед встановлену й завідомо завищену вартість будівлі ВАТ «ХК «Краян» в сумі 185 млн гривень.

Далі учасники корупційної схеми поквапили депутатів міськради з розглядом питання купівлі приміщення, пояснюючи це нібито необхідністю подання документів у визначені строки. Депутатів запевнили, що ціна на приміщення є об’єктивною й перевіреною уповноваженими посадовими особами, хоча насправді це було не так. Труханов також дезінформував депутатів про співфінансування проекту із державного бюджету.

У НАБУ зауважують, що службові особи Одеської міськради тривалий час не надавали детективам документи, підготовлені суб’єктом оціночної діяльності. Їх було вилучено лише під час обшуку в приміщенні міської ради.

Детективи певні, що голосування в міськраді було прикриттям для реалізації злочинного умислу під виглядом прийняття обов’язкового до виконання рішення колегіального органу.

Отримані ж від міської влади кошти, за даними слідства, фірма-продавець спробувала перерахувати фіктивній компанії, керівник якої наразі перебуває в зоні АТО. Проте НАБУ і САП домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.

Нагадаємо, меру Одеси Геннадію Труханову та його заступнику Павлу Вугельману інкриміновано заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

Спецпрокуратура наполягає на відстороненні Труханова від посади, оскільки вважає, що він може знищити докази і тиснути на свідків. 22 лютого суд не спромігся ухвалити рішення й засідання було перенесено на 27 лютого.