Вигідну Ахметову поправку на 3 млрд грн «протягли» через законопроект про аліменти

На офіційному сайті Верховної Ради опублікувано новину про ухвалення поправки, яку не було підтримано в сесійній залі та яка дозволить ДТЕКу Ріната Ахметова зекономити понад 3 млрд гривень на сплаті податків.

Про це повідомляє Bihus.Info.

За вигідну олігарху норму про скасування ПДВ для імпортерів обладнання відновлюваної енергетики 3 липня проголосували лише 155 депутатів з необхідних 226. Підтвердженням цьому служать інші документи, опубліковані на сайті ВР: стенограма засідання та офіційні результати голосування.

Однак скандальну поправку внесли в законопроект, що стосувався виплати аліментів, за ініціативи народного депутата з фракції «Народний фронт» Юрія Вознюка. У тексті вона з’явилася перед голосуванням закону вже в другому читанні, після проходження Комітету податкової і митної політики.

«Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, устаткування, комплектуючих, що […] призначені для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії», – йдеться у повідомленні Ради.

За підрахунками журналістів, таке нововведення допоможе Рінату Ахметову зекономити понад 3 млрд гривень, не сплачуючи податки із запланованої ним у наступному році закупівлі імпортного обладнання.

Текст ухваленого закону з’явиться у відкритому доступі тільки після підпису президента Петра Порошенка. Редакція Bihus.Info спрямувала запити в Апарат ВР і Адміністрацію президента з проханням пояснити, чи присутня скасована норма в тексті закону.

Раніше фракції «Народного фронту» та БПП намагались «протягнути» поправку про звільнення від оподаткування імпорту обладнання для відновлюваної енергетики через закон про захист дітей.