Ці напої призводять до передчасної смерті: що краще не вживати

Газовані напої загрожують захворюваннями шлунково-кишкового тракту і серцево-судинної системи, які можуть стати причиною передчасної смерті.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на JAMA Internal Medicine.

Крім того ті, хто часто вживають газовані напої, наражають себе на небезпеку захворіти на хворобу Паркінсона.

Такого висновку науковці дійшли на основі масштабного дослідження за участі 451 743 добровольців з десяти країн Європейського союзу: Данії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Нідерландів, Норвегії, Іспанії, Швеції та Великобританії.

На початку дослідження випробовувані не повинні були мати діагностованих захворювань серця, інсульту, діабету або раку.

Результати дослідження показали, що в середньому люди, які вживають багато солодкої газованої води і підсолоджених напоїв, частіше вмирали від усіх причин.

Ризик смерті зростає пропорційно вживанню газованих напоїв – дві склянки і більше в день. Це призводить до збільшення ризику смерті від хвороб кровообігу, травної системи або хвороби Паркінсона.

Разом із тим, взаємозв’язку між вживанням газованих напоїв та смертністю від онкологічних захворювань не виявлено.

Нагадаємо, раніше науковці дійшли висновку, що свіжовичавлені фруктові соки, як і газовані солодкі напої є шкідливими та підвищують небезпеку передчасної смерті. Експерти встановили, що у таких соках та солодких газованих напоях – однакова кількість цукру та калорій. При цьому, штучно доданий і натуральний цукор при надлишку однаково негативно впливають на організм.

Нагадаємо також, газовані напої небезпечні через надмірний вміст цукру, який насправді зовсім не тамує спрагу. Дієтичні газовані напої мають таку назву тільки через маркетингове просування. Вони складаються з підсоложувачів, які викликають появу зайвої ваги та залежність організму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.