На Львівщині учень “замінував” власну школу
8 травня на Самбірщині (Львівська область), близько 9 години у поліцію анонімно повідомили про замінування школи.

За даними правоохоронців, винуватцем “жарту” став 15-річний учень школи, який не хотів у цей день писати контрольну і намагався таким чином уникнути цього.

На місці події працювали експерти-вибухотехніки, кінолог, слідчо-оперативна група та працівники інших служб. З навчального закладу було евакуйовано 545 дітей та 60 працівників. Обстеживши приміщення та прилеглу територію, вибухонебезпечних предметів правоохоронці не виявили. За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.259. Санкція статті передбачає покарання – ув’язнення до 6 років.

Правоохоронці встановили, що школяр скористався програмним забезпеченням для того, аби повідомити про замінування в поліцію, а потім знищив мобільний телефон.

Підлітка опитали в присутності матері. Досудове розслідування по справі триває. За даними начальника львівської поліції Валерія Середи, з початку 2019 року – це вже вдруге учні школи “мінують” свій навчальний заклад. До поліції телефонують як хлопці, так і дівчата, котрі не хочуть писати контрольну роботу. Відтак, правоохоронці просять батьків і вчителів нагадати дітям про неприпустимість таких вчинків та про відповідальність, яка за це передбачена.