Представники центральних виборчих органів іноземних держав високо оцінили організацію проведення виборів в Україні

28 представників центральних виборчих органів з 13 держав світу відвідали Україну для спостереження за позачерговими виборами народних депутатів.

Протягом кількох днів гості познайомилися з основними процесами виборчого процесу, зустрілися з членами ЦВК і спостерігали за ходом голосування на виборчих дільницях. Про свої враження від побаченого та почутого розповіла Голова Центральної виборчої комісії Грузії Тамар Жванія. Вона зазначила, що, на її думку, позачергові парламентські вибори в Україні пройшли на досить високому рівні:

"Ми відвідали деякі виборчі дільниці в Жашкові й на власні очі побачили, наскільки професійно та якісно члени комісій організували процес голосування. Слід також відзначити мирну та доброзичливу атмосферу, яка панувала на дільницях. Словом, ми переконалися, що українські виборці робили свій вибір абсолютно вільно".

Вона також додала, що, враховуючи чималу територію України і велику кількість виборчих дільниць, швидкість введення в ЄІАС "Вибори" відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців, яка демонструється на даний час, приємно вражає та свідчить про чудову організацію роботи, зокрема, і Центральною виборчою комісією.

Високо оцінив організацію виборчої кампанії в Україні й віце-президент Незалежної виборчої комісії Йорданського Хашимітського Королівства Зухейр Абу Фарес:

"Мені довелося спостерігати за виборами в багатьох країнах світу, тож є з чим порівнювати. Відтак, можу впевнено заявити, що стандарти, за якими пройшли вибори в Україні, відповідають найкращим міжнародним практикам. Так, під час відвідання деяких виборчих дільниць у нас виникали певні зауваження. Але це були дрібні технічні моменти, які жодним чином не могли вплинути на процес волевиявлення ваших громадян".

Загалом, на його переконання, ці вибори проходили демократично, чесно та прозоро. Про це під час спілкування з представниками Незалежної виборчої комісії Йорданського Хашимітського Королівства заявляли і офіційні спостерігачі, представники політичних партій та довірені особи кандидатів.

"Ми вражені роботою ЦВК, яка менш ніж за рік своєї діяльності вже практично провела три виборчі кампанії, якщо враховувати повторне голосування на президентських виборах. Всі члени Комісії – справжні професіонали, тож не дивно, що за відносно короткий проміжок часу їм вдалося зробити чимало позитивного задля вдосконалення роботи ЦВК та організації загальнонаціональних виборів. Тому, ознайомившись з вашим досвідом роботи, плануємо продовжити тісне співробітництво, яке має принести обопільну користь центральним виборчим органам наших країн", – додав пан Зухейр Абу Фарес.

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, яка під час візиту провела серію зустрічей з представниками делегацій і презентувала основні статистичні дані виборчого процесу з позачергових виборів народних депутатів, зазначила, що такі міжнародні заходи йдуть на користь не лише тим, хто прибув до України, а й всім членам нашої ЦВК:

"Ділитися досвідом – це завжди приємно. Особливо, коли є чим ділитися. Вибори Президента України показали колосальне зростання довіри з боку українського суспільства. Тому розповісти і показати, як ЦВК за такий короткий термін роботи нового складу довела, що органу можна і потрібно довіряти, – це прекрасний приклад і для наших іноземних партнерів. Дуже вдячна за підтримку Комісії в такий напружений період, за яким наразі спостерігає весь світ. Впевнена, що проведений час в Україні став корисним для гостей, а отримана інформація знайде своє відображення і в роботі їхніх виборчих органів".

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії