Прогноз курсу долара на 2020 рік: чого чекати українцям

Банкір і фінансист Станіслав Лисянський розповів, що буде з курсом долара в Україні у 2020 році.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

Loading…

За його словами, на курс долара в Україні впливатимуть багато факторів: кардинальна зміна настроїв нерезидентів, зовнішня кон’юнктура ринків і геополітична ситуація. Так, за прогнозами НБУ і Міністерства фінансів, девальвація нижче 28 гривень за 1 долар США не очікується.

“24 жовтня відбудеться засідання правління Національного банку з питань монетарної політики, на якому фінансовий ринок чекає чергове зниження облікової ставки. А це, в свою чергу, суттєво вплине на позиції ОЗДП і гривні – зменшить їх інвестиційну привабливість. І як наслідок, запустить ланцюгову реакцію, тому що призведе до зниження інтересу нерезидентів до ОЗДП і скорочення вливання валюти в економіку України і може стати причиною невеликої девальвації гривні”, – зробив експерт прогноз курсу долара на листопад-грудень цього року.

Одночасно з цим, продовжив експерт, в Україні очікують рекордні надходження від продажу аграріями сільськогосподарської продукції – це може повністю компенсувати дефіцит. Також, каже Лисянський, НБУ в очікуванні припливу валюти збільшив плановий обсяг купівлі на міжбанківському валютному ринку України до $30 млн у день:

“Таким чином, ми не розраховуємо на значну девальвацію. Прогноз по курсового коридору – 24,5-26,5 грн за 1 долар США до кінця поточного року”.

Нагадаємо, НБУ на 23 жовтня встановив новий курс долара на рівні 24,84 гривні за долар.