У пошуках себе: неоднозначний сад скульптур, який вивертає людину зсередини

Сад скульптур «Шлях Віктора» (раніше – «Шлях Вікторії») в ірландському графстві Віклоу вражає своєю відвертістю та викликає неоднозначні відчуття – піхва із зубами, мати, яка чи то годує, чи то душить свою дитину, людина, яка розрубує себе навпіл.

Створив незвичайний сад Віктор Лангхельд у 1989 році, коли повернувся з подорожі до Індії. Там він шукав духовне просвітлення. І його дітище стало символом болючого та важкого переродження людини, яка загубилась у цьому світі, пише Cameralabs

Читайте також: На аукціоні продали найдорожчу у світі скульптуру: як вона виглядає


Віктор Лангхельд / Фото Anna O’Rourke

«Шлях Віктора» був розроблений як умоглядний простір для осіб у віці від близько 28 до 60 років, які відчувають потребу в тому, щоб оцінити якість і напрямок свого життя. Це щось на зразок паломництва середнього віку для самопереорієнтаціі і самопереоцінки,
– описав свій проект Лангхельд.

Вже при вході у парк ви розумієте – зараз буде відбуватись щось дуже дивне, таке, що спантеличить, що змусить мозок відмовитись від звичних конструкцій сприйняття реальності. 

Так, ворота мають вигляд піхви із зубами, яка перебуває під охороною змії. 


Вхід у сад скульптур / Victor’s Way

Пройшовши через тунель, ви побачите сім лісових скульптур, які з високою вірогідністю знайдуть в вас відгук у вигляді болю, розгубленості і відрази. 

Перша – скульптура дитини, яка народжується з гниючого людського кулака. Здається, що він розпадається на маленькі кісточки.