В Україні поновили кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає відновлення кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Також документ запроваджує інститут стягнення у дохід держави необґрунтованих активів чиновників, повідомляє пресслужба глави держави.

Йдеться про закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів”. Злочином вважається набуття чиновниками активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів (110,5 тисяч грн) перевищує їхні законні доходи.

Таке порушення карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Під активами маються на увазі гроші, зокрема готівка і кошти, що перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, інше майно, майнові права, нематеріальні активи, у тому числі криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи чи послуги, надані чиновнику.

Справи про визнання активів необґрунтованими та їхнє стягнення в дохід держави розглядатиме Вищий антикорупційний суд. Такі активи можуть бути предметом спеціальної конфіскації.