«А росіяни просто мовчали»: Лутковська пояснила, навіщо у Мінську анекдоти розказувала

Представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Валерія Лутковська пояснила, навіщо під час перемовин у Мінську розказувала анекдоти.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповіла Уповноважений з прав людини ВРУ у 2012-2018 роках, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Валерія Лутковська.

Ведуча Наташа Влащенко, звертаючись до гості програми, поцікавилася, якою є роль Росії у перемовинах у Мінську і як вона себе позиціонує.

«Мені важко визначити їхню роль. Думаю, що про це вони самі коли-небудь розкажуть. Але коли я їздила ще як експерт і головою нашої делегації була Ірина Геращенко, я тоді із здивуванням помічала, що російська делегація взагалі зберігає мовчання. Просто мовчить, і, чесно кажучи, мене це бентежило. Уявіть собі: коли говорить модератор, говорять представники так званих ДНР-ЛНР, говорить Ірина Геращенко, говорить представник СБУ, але, однак, мовчить РФ. І це трохи напружило, це робило трошки більш емоційно напруженими перемовини», – розповіла Валерія Лутковська.

Вона зазначила, як вирішила діяти за таких умов.

«Я почала влучно, сподіваюсь, розповідати анекдоти. І я зрозуміла, що мене чують, – вони почали сміятися. Це, принаймні, для мене був такий перший крок, що це все ж таки живі люди, які не просто ходять, вони ще слухають те, що відбувається за столом», – зазначила Валерія Лутковська.

З її слів, таким чином росіяни потихеньку були втягнені у переговори: «І зараз вони, принаймні, вже говорять».

Як повідомляли, 29 жовтня у Мінську відбулася зустріч Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, представник Росії в Тристоронній контактній групі Борис Гризлов заявив, що ТКГ із врегулювання ситуації на Донбасі погодила дату розведення сил в Петрівському.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *