Білоруська церква заявила про намір отримати автокефалію

Першоієрарх Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ) архієпископ Святослав Логін заявив, що БАПЦ має на меті офіційно отримати статус автокефалії. В інтерв’ю Радіо Свобода першоієрарх БАПЦ зазначив, що БАПЦ підтримує надання томосу Українській православній церкві (УПЦ).

«Ми, звичайно, підтримуємо це рішення. Наша мета – також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії», – підкреслив Логін.

За його словами, українська церква і білоруська в минулому мали єдину митрополію. Крім того, він додав, що Росія робить все для того, щоб Українська і Білоруська церква автокефалії не отримали.

«При нинішній владі процеси легалізації білоруської церкви в Білорусі, її подальше зростання і отримання автокефалії навряд чи можливі. Нинішня влада і економічно, і політично, і духовно підпорядкована Москві», – розповів першоієрарх БАПЦ.

На його думку, після визнання української церкви наступною має бути білоруська.

Нагадаємо, речник Київської патріархії архієпископ Євстратій заявив, що після томосу Київський патріархат висуватиме кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *