Бизнес-партнеры семьи начальника Генштаба "кинули" украинскую армию на топливе

Почти 84 млн грн. на поставку топлива для Минобороны весной этого года получила фирма Геннадия Частякова, связанная с семьей тогдашнего начальника Генштаба — Главнокомандующего Вооруженными Силами Украины Михаила Куцина.

Существует риск того, что «бумажная» компания-победитель не поставит топливо военным. Об этом говорится в сюжете Алины Стрижак, журналиста телепрограммы «Наші гроші».

Навесні цього року Міністерство оборони закупило 5225 т палива для реактивних двигунів на 83,59 млн грн. у ТОВ «Авто Сіті Сервіс».

Додзвонитися до цієї фірми неможливо, оскільки вказаних у конкурсній документації телефонів не існує. Знайти її за місцем реєстрації (Київ, вул. Рибальська, 13) теж не вдалося.

ТОВ «Авто Сіті Сервіс» пов’язане з екс-начальником Генштабу Михайлом Куциним. Він був призначений на цю посаду 28 лютого цього року, а звільнений 3 липня.

Засновником і директором ТОВ «Авто Сіті Сервіс» є Геннадій Частяков. Його дружина Тетяна має спільну фірму (ПП «Львів сапфір») з дочками Куцина – Іриною та Євгенією. Родини Частякових і Куциних вклали у це підприємство по півтора мільйони гривень.

Михайло Куцин раніше вже світився у корупційному скандалі: він вивів з держвласності Львівський санаторій-профілакторій Міноборони і оселився там зі своєю родиною. Саме тут зареєстроване і ПП «Львів сапфір».

Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн припускає, що через цю оборудку військові взагалі не отримали палива. За його словами, на час отримання підряду «Авто Сіті Сервіс» міг мати відповідні кошти на закупівлю палива. Але на час поставки вартість палива могла значно зрости. «У цієї компанії немає ні фінансових ресурсів, ні кредитної історії для того, щоби взяти кредит і виконати свої зобов’язання. Ось у чому ризик. Відповідно Міноборони не отримає палива, його не отримають на фронті, відповідно це може мати жахливі наслідки. Найстрашніше – це не переплата, а те, що вони не можуть виконати зобов’язання, які на себе взяли», – зазначив фахівець паливного ринку.

Після того, як два місяці тому Куцина звільнили, військові почали стягати гроші з «Авто Сіті Сервісу». Деталі суду у міністерстві повідомити відмовилися.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *