Через лісові пожежі в Сибіру вже «задихаються» США та Канада: введено режим НС

Дим від лісових пожеж в Сибіру вже досяг території Аляски, а також західного узбережжя Канади.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили в NASA.

Фахівець з вивчення атмосфери Центру космічних польотів імені Годдарда Колін Сефтор каже, що лісові пожежі в Сибіру вже дають про себе знати на Алясці. Там дим змішався з димом від місцевих пожеж.

Фахівець також додав, що дим поширився уздовж західного узбережжя Канади, над східною частиною Тихого океану, його видно над Ванкувером і Сіетлом. Свою “частку” в забруднення атмосфери вносять пожежі на північному заході Канади.

Експерт «Грінпіс Росії» Григорій Куксін в коментарі російським ЗМІ наголошував, що дим, який приходив в Новосибірськ, Омськ, Томськ, Кемерово, дійшов з Сибіру до Уралу, перевалив через Урал і потрапив у Поволжя. Він також додав, що зараз вітер відносить дим на схід — він дійшов до Камчатки. Куксін також говорив, що сьогодні дим буде помітний на Алясці.

Російські ЗМІ повідомляють, що в Якутії вже ввели режим надзвичайної ситуації через лісові пожежі.

Між тим, «Роскосмос» опублікував супутникові фото лісових пожеж в Сибіру. У корпорації відзначають, що передали МНС Росії дані про обсяг понад 1 млн. 982 тис. кв. км. Раніше в Greenpeace повідомляли, що лісові пожежі в Сибіру і на Далекому Сході охопили площу близько трьох мільйонів гектарів лісу.

Через лісові пожежі в Сибіру вже «задихаються» США та Канада: введено режим НС

Через лісові пожежі в Сибіру вже «задихаються» США та Канада: введено режим НС

Як відомо, кілька днів тому губернатор Красноярського краю Олександр Усс заявив, що влада не гасить лісові пожежі в Сибіру, тому що «це звичайне природне явище, боротися з яким безглуздо».

В Арктиці, де розташована дуже важлива для збереження клімату так звана вічна мерзлота, панує рекордна для регіону спека. Через це там палають найбільші за останні 20 років пожежі. Зміни клімату викликають танення вічної мерзлоти і вивільнення значних обсягів вуглекислого газу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *