Голову 800-річної мумії хрестоносця викрали з храму в Дубліні

Злодії викрали голову 800-річної мумії хрестоносця зі склепу храму св. Міхана в Дубліні. Вони також осквернили й пошкодили інші мумії, в тому числі залишки монахині, яким 400 років.

Про це повідомляє BBC.

Неприємне відкриття зробив гід, який готувався відкрити церкву для відвідувачів.

Наразі екскурсії скасовані. Як зазначив архідиякон Давид Пірпойнт, це не перший акт вандалізму у підземеллі храму. Щоправда, попередній відбувся у 1996 році.

Зловмисники перекинули тіло хрестоносця. Також зникли внутрішні сталеві ворота склепу. Давид Пірпойнт, підкреслив, що зараз найважливішим є врятувати унікальні тіла, оскільки існують обґрунтовані побоювання, що вони можуть розкластися через відсутність дверей і потрапляння до підземелля сухого повітря.

Справу розслідує поліція. Слідчі вивчають, зокрема, записи камер стеження.

Сучасний храм св. Міхана збудовано у 1686 році на місці церкви зведеної в XI столітті.

Туристичною родзинкою пам’ятки є її вікові підвали, де вапнякові стіни і сухе повітря створили ідеальні умови для збереження муміфікованих останків людей, яким багато століть. У склепі церкви спочивають тіла людей, що жили в різні епохи: 800-річні останки хрестоносця, тіло черниці з XVII століття, тіла братів Шеірс – учасників повстання 1798 року та багатьох інших. Підвали були відкриті для відвідування ще у вікторіанську епоху. Вважається, що свого часу їх відвідав Брем Стокер – автор безсмертного «Дракули».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *