Конституційний суд України визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду України

Конституційний суд України визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду України
Конституційний суд України визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду України

Конституційний суд України визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду України в контексті судової реформи 2016 року.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на рішення КСУ.

«Конституційний суд України дійшов висновку, що судді Верховного суду України мають продовжувати здійснювати свої повноваження як судді Верховного суду. Відтак фактична диференціація суддів Верховного суду України та суддів Верховного суду не узгоджується з принципом незмінності суддів, що є складовою конституційної гарантії незалежності суддів», – йдеться в повідомленні КСУ.

У КСУ пояснили, що перейменування закріпленого в конституції органу – Верховний суд України – не може відбуватися без переведення суддів Верховного суду України на посади суддів Верховного суду, оскільки немає відмінностей між юридичним статусом судді ВСУ і ВС. «Вилучення слова «України» – власної назви держави – з словесної конструкції «Верховний суд України» не може бути підставою для звільнення всіх суддів Верховного суду України або їх переведення до іншого суду, тим більше суду нижчої інстанції», – йдеться в рішенні.

У КСУ стверджують, що Верховна Рада, закріпивши на законодавчому рівні порядок припинення діяльності та ліквідації Верховного суду України, вийшла за межі повноважень, визначених у Конституції. Конституційний суд України рекомендував Верховній Раді «невідкладно» привести положення законодавства України у відповідність до цього рішення, яке назване як «обов’язкове, остаточне і таке, що не може бути оскаржене».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *