Матіос заявляє, що Міноборони бреше щодо кількості випадків суїциду в армії

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос звинуватив Міноборони у брехні, заявивши, що в армії наразі досить високий рівень самогубств.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Про сумну брехню щодо суїцидів в армії начальника управління морально-психологічного забезпечення МОУ Грунтковського (краще б мовчав)…За два місяці поточного року по два суїциди в тиждень (16 загиблих від суїциду) – ці скупі дані Єдиного реєстру досудових розслідувань безпристрасні, як ніхто», – зазначив він.

Матіос також підкреслив, що більшість самогубць – зовсім юні хлопці 1995 – 1998 років народження.

За його словами, це «жахлива правда і дані про самогубць не є і не можуть бути таємними».

«Лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС – не обліковує ніхто», – підкреслив він.

Матіос відзначив, що проходження учасниками АТО психологічної реабілітації є обов’язковим, проте у 2017 році рівень їх забезпечення такою послугою з боку держави склав лише 0,1 % від загальної кількості.

«Мушу кричати про те, що у лютому 2017 року регіональні органи соціального захисту населення припинили заходи із психологічної реабілітації учасників АТО, а тому відповідно було зменшено державне фінансування на цьому напрямі з 49,9 млн. грн. до 21,9 млн. грн. (або на 56,1 %)», – констатував він.

Водночас, за його словами, у 2018 році на вказані цілі в держбюджеті у порівнянні з 2016 – 2017 роками збільшено фінансування та передбачено 109 млн. гривень.

«Але сумні реалії нашого життя свідчать – наявність значного матеріального ресурсу не гарантує його раціонального та ефективного використання… Якщо не говорити про біду та нічого не робити – і далі буде маячнею «процвітати» у ЗМІ брехня генерала Грунтковського», – зазначив прокурор.

Нагадаємо, раніше екс-радник начальника Генштабу ЗСУ Натан Хазін заявив про забезпечення державою лише 20% потреб військових.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *