Між Україною та РФ залишаються діючими 314 угод – МЗС

Станом на сьогодні діючими є 314 угод між Україною та Російською Федерацією.

Про це у коментарі РБК-Україна повідомила речник Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко.

Вона також зазначила, що із 2014 року між Україною та Росією було укладено 453 угоди.

«Але з початку збройної агресії та окупації Росією частини  території нашої держави, за ініціативи МЗС розпочато процес інвентаризації договірно-правової бази, який триває дотепер. На сьогоднішній день українська сторона прийняла рішення про припинення  або зупинення дії 48 двосторонніх угод та програм з РФ. Ми виконали всі процедури і прийняли рішення про припинення цих угод. Втім, рішення прийнято, але розірвання договорів – це тривалий процес», – повідомила Зеленко.

Речник МЗС наголосила, що за дорученням президента міністерство наразі продовжує глибоку інвентаризацію договірно-правової бази з РФ.

«Станом на сьогодні діє 314 угод з Російською Федерацією… На розгляді МЗС перебуває понад 43 угоди, які підлягають денонсації», – сказала Зеленко.

Вона також додала, що договір про дружбу та співробітництво з РФ припиняє діяти у квітні 2019 року.

«Внесення президентом проекту закону про припинення дії договору про дружбу і співробітництво з РФ означає виконання внутрішньо-державної процедури, необхідної для припинення дії договору вже з 1 квітня 2019 року», – зазначила речник.

Також Зеленко уточнила, що припинення дії договору не вплине на зобов’язання РФ відповідно до міжнародного права.

«Тобто, РФ і Україна зберігають права та обов’язки виконання договору, що виникли в період його дії. Це означає, що Україна і надалі вимагатиме від РФ відповідальності за порушення норм договору. Зокрема, відновити територіальну цілісність України та відшкодувати ті збитки, які була нанесені його порушенням. Порушення договору з боку РФ залишаються порушеннями», – додала Зеленко.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *