На Рівненщині суд визнав провокацію хабара і виправдав депутата

Депутата Корецької районної ради в Рівненській області виправдали від звинувачень в отриманні хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 9 листопада.

У 2016 році чоловік був начальником управління агропромислового розвитку Корецької районної державної адміністрації.

Посадовця звинувачували в отриманні винагороди за сприяння в оформленні необхідних документів оренди 130 гектарів землі сільськогосподарського призначення. Йшлося про 50 доларів за один гектар, що в сумі становило 6500 доларів. Обвинувачений встиг отримати половину вказаної суми.

В суді чоловік вину не визнав, заперечив, що при укладенні договору про співпрацю між РДА та ТОВ «Міатерра» говорив  про $50  за 1 га орендованої землі, стверджує, що йшлося про можливе надання благодійної допомоги в розмірі 50 грн за 1 га. Особа, що передавала гроші, директором або працівником «Міатерра» на той момент не була. Одразу ж після 29 червня 2016 року питання оренди землі відпало. Справа, на його думку, має замовно-провокативний характер.

Заявник представився колишнім директором «Міатерра». Гроші він передав 29 червня 2016 року в селі Морозівка двом особам, які назвались представниками обвинуваченого. Посадовець начебто казав, що без хабара землю не дадуть. Розмови з обвинуваченим записав особисто на диктофон та передав до правоохоронних органів. На сьогодні до «Міатерра» відношення не має, оскільки звільнився з посади директора на початку червня 2016 року.
Свідки розповіли, що заявник 1995 року народження був координатором з питань АТО в Корецькому районі, займався збором коштів, продуктів, одягу для АТО.

Суд визнав показання заявника непослідовними і такими, що не узгоджуються з матеріалами кримінального провадження. З’ясувалося, що як директор компанії він з приводу передачі земельних ділянок до Корецької РДА не звертався, про що свідчить відповідь на запит захисника адвоката Журавльової О.В. Станом на день передачі коштів свідок уже не працював у компанії «Міатерра» і не мав до неї жодного відношення.

Голова та інші працівники РДА повідомили, що обвинувачений не мав впливу на комісію з питань оренди земельних ділянок, оскільки рішення приймається більшістю голосів.

Суд вирішив, що дії заявника мали провокативний характер.

Із матеріалів справи суд побачив, що саме заявник був ініціатором телефонних розмов, зустрічей, передачі коштів обвинуваченому, що свідчить про те, що саме правоохоронні органи через нього явно схиляли обвинуваченого до протиправних дій, хоча не було доказів для припущення, що той займається незаконною діяльністю. Єдиним джерелом інформації про можливу корупцію була заява про злочин. У справі відсутні докази, які б підтверджували, що обвинувачений раніше вчиняв дії, пов’язані з корупцією.

Крім того, обвинувачений не вчинив і не міг вчинити жодної дії в інтересах заявника, про що свідчать показання обвинуваченого та свідків.

Суд виніс виправдувальний вирок, зазначивши, що не доведено, що в діях обвинуваченого є склад злочину за ч.3 ст.368 КК.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *