NASA надасть Україні докази незаконного будівництва кримського мосту

Національне управління аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) допоможе українським правоохоронцям у фіксуванні доказів для розслідування незаконності будівництва Кримського мосту і нанесення шкоди навколишньому середовищу.

Про це повідомили в прокуратурі Криму.

Там зазначили, що в рамках кримінального провадження за фактом недотримання правил екологічної безпеки під час будівництва РФ транспортного переходу проводяться експертизи і збір доказів порушення норм міжнародного морського права для розгляду їх в міжнародних судах.

У прокуратурі Криму пояснили, що NASA досліджує з космосу викликані будівництвом зміни акваторії і берегової лінії. Інформацію буде надано фахівцям, які проводять інженерно-екологічну експертизу, які порівняють її з даними минулих років. Результаті експертизи очікуються в жовтні.

Як відомо, кримінальне провадження було порушено в травні цього року. Винним за таким звинуваченням загрожує до десяти років позбавлення волі. За навмисні дії, а не через незнання, буде застосовуватися норма про диверсію (карається позбавленням волі до 15 років).

За попередніми оцінками Інституту водних проблем і меліорації НАН України, міст завдасть шкоди щонайменше на 10 млрд грн. Вчені наголошують, що будівництво призведе до зміни хімічного складу води, через що можуть загинути червонокнижні представники фауни і флори Азовського і Чорного морів.

Раніше МЗС України направило російській стороні ноту протесту через обмеження в односторонньому порядку РФ судноплавства в Керченській протоці.

Нагадаємо, будівельники Керченського мосту в окупованому Криму почали встановлення залізничних арок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *