Науковці зрозуміли, як добувати електрику зі снігу

Учені з Каліфорнійського університету розробили пристрій, який утворює електрику зі снігу. Вони створили мініатюрний силіконовий датчик, який генерує енергію навіть зимою.

Про це повідомляє Fast Company.

У 60-ті роки XX століття науковці зрозуміли, що сніг є позитивно зарядженим. Тобто це означає, що впавши на щось із негативним зарядом, він передає свої електрони та створює статичну електрику.

Співавтор дослідження Махер Ель-Каді розказує: «Ми знаємо, що сніг готовий віддавати свою енергію, тому подумали, чому б не залучити інший матеріал з протилежним зарядом, щоб витягнути ці електрони та утворити електрику».

Учені випробували декілька матеріалів – тефлон, алюмінієву фольгу тощо, однак найкраще підійшов звичайний силікон. Як пояснюють автори дослідження, він дешевий та є всюди, його використовують майже у кожній галузі. Більше, він найкраще «зачіпляє» електрони.

Команда створила метод 3D-друку силікону поверх гнучкого електрода, який міг би захопити статичну електрику – снігу достатньо сконтактуватися із силіконом. Як бонус, цей матеріал довговічний і водостійкий.

За словами Ель-Каді, 30% поверхні Землі взимку вкриває сніг, що, власне, заважає сонячним панелям працювати належним чином, оскільки опади обмежують їхню вихідну потужність. А цей новий пристрій гіпотетично можна інтегрувати у сонячні панелі, аби забезпечити безперервне енергопостачання під час снігопаду.

Також технологію можна використовувати у моніторингу зимових видів спорту для точнішої оцінки показників спортсмена під час бігу, ходьби чи стрибків. Це може спричинити появу нового покоління гаджетів з автономним живленням на кшталт фітнес-браслетів.

Науковці переконують, що пристрій не коштуватиме багато, бо його легко встановити, а силікон – це доступний матеріал.

Нагадаємо, що ужгородський вчений винайшов спосіб жити без звичайної їжі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *