Прогноз курсу долара на 2020 рік: чого чекати українцям

Банкір і фінансист Станіслав Лисянський розповів, що буде з курсом долара в Україні у 2020 році.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

Loading…

За його словами, на курс долара в Україні впливатимуть багато факторів: кардинальна зміна настроїв нерезидентів, зовнішня кон’юнктура ринків і геополітична ситуація. Так, за прогнозами НБУ і Міністерства фінансів, девальвація нижче 28 гривень за 1 долар США не очікується.

“24 жовтня відбудеться засідання правління Національного банку з питань монетарної політики, на якому фінансовий ринок чекає чергове зниження облікової ставки. А це, в свою чергу, суттєво вплине на позиції ОЗДП і гривні – зменшить їх інвестиційну привабливість. І як наслідок, запустить ланцюгову реакцію, тому що призведе до зниження інтересу нерезидентів до ОЗДП і скорочення вливання валюти в економіку України і може стати причиною невеликої девальвації гривні”, – зробив експерт прогноз курсу долара на листопад-грудень цього року.

Одночасно з цим, продовжив експерт, в Україні очікують рекордні надходження від продажу аграріями сільськогосподарської продукції – це може повністю компенсувати дефіцит. Також, каже Лисянський, НБУ в очікуванні припливу валюти збільшив плановий обсяг купівлі на міжбанківському валютному ринку України до $30 млн у день:

“Таким чином, ми не розраховуємо на значну девальвацію. Прогноз по курсового коридору – 24,5-26,5 грн за 1 долар США до кінця поточного року”.

Нагадаємо, НБУ на 23 жовтня встановив новий курс долара на рівні 24,84 гривні за долар.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *