Шантаж і «дешева маніпуляція» – у Раді відреагували на можливий вихід БПП з коаліції

У фракціях Верховної Ради України «Опозиційний блок», «Самопоміч», «Батьківщина» і в депутатській групі «Відродження» вважають шантажем і «дешевою маніпуляцією» інформацію про вихід «Блоку Петра Порошенка» з коаліції, що призведе до розпуску парламенту.

Свою думку з цього приводу представники фракцій і групи висловили на брифінгу, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Як повідомлялося, на засіданні фракції БПП обговорювалося питання про їх вихід з коаліції і про проведення дострокових виборів до Верховної Ради.

На думку співголови фракції «Опозиційний блок» Юрія Бойка, все це виглядає «дуже жалюгідно».

«Фракція БПП діє за вказівкою президента. Йде шантаж парламенту: або ви приймете такий склад Центральної виборчої комісії (ЦВК), або парламент буде розпущений. Скажу відверто: наша фракція до такого сценарію готова. Якщо парламент, а він давно не користується довірою людей, буде розпущений, це буде благом для суспільства. Ми готові до позачергових виборів, і чим швидше вони будуть, тим швидше буде сформована влада, яка вирішить питання, перш за все, миру, завершення війни та підтримки людей», – сказав нардеп.Представник фракції «Батьківщина», нардеп Сергій Власенко дуже коротко прокоментував ситуацію, заявивши, що «черговий шантаж Порошенко не вдався».

А ось глава фракції «Самопоміч» Олег Березюк назвав інформацію, що з’явилася, «дешевою маніпуляцією».

«Минулого тижня парламент показав, що такого не буде, – сказав він. – І тим людям, які мали таку мету, має бути соромно. Я не знаю, з якого мотиву це було, з мотивів підіграти ворогові (за великим рахунком, виборна дестабілізація вигідна тільки ворогові), або через бажання утримати владу. Це не має принципового значення… Спроба провалюється».

Співголова депутатської групи «Відродження» Віктор Бондар не вірить, що БПП ініціює розпуск парламенту.

«Сьогодні по суті ось цими безглуздими діями і бажаннями монополізувати владу, президент зміг об’єднати проти себе практично всі фракції і групи в парламенті. Я не вірю, що такий сценарій можливий, не вірю, що БПП ініціюватиме розпуск. Щоб провести вибори, потрібно знайти 3-4 мільярди, а їх в бюджеті сьогодні немає… Парламент повинен за це проголосувати, але через шантаж і тиск ніхто в парламенті за це голосувати не буде», – підкреслив парламентар.

Нагадаємо, як фракція «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді відмовилася голосувати за будь-які законопроекти, поки парламент не змінить склад ЦВК.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *