Суд зобов’язав ГПУ відкрити справу проти Парубія за розпалювання релігійної ворожнечі

Печерський районний суд Києва своїм рішенням зобов’язав уповноважених осіб Генеральної прокуратури України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм кримінального правопорушення і почати досудове розслідування.

Про це повідомив народний депутат Василь Німченко, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як розповів народний депутат, «за фактом дискримінаційних, спрямованих на розпалювання міжрелігійної ворожнечі заяв Парубія, ми звернулися в Генеральну прокуратуру». Однак в прокуратурі, додав він, визнали, що в словах спікера немає складу злочину, і відмовилися внести відомості про це кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

«Це при тому, що заяви Парубія явно є навмисними і спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті. Його дії свідчать про склад злочину, передбаченого частиною другою статті 161 Кримінального кодексу України («Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями…»)», – вважає народний обранець.

На переконання депутата, «брехливі, відверто провокаційні заяви Парубія про те, що священики вбивали українців, не тільки є плодом хворої фантазії, вони ображають почуття мільйонів віруючих УПЦ».

Нагадаємо, СБУ масово викликає священиків УПЦ МП на допити.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *