У Китаї вчені навчилися відновлювати зір, використовуючи сечу

Фахівці з Центрального південного університету навчаються за допомогою iPS-клітин (індуковані стовбурові клітини), отриманих із сечі і крові пацієнта лікувати дистрофію сітківки та інші захворювання очей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє агентство Сіньхуа.

Зазначимо, після того, як японський вчений Сін’я Яманака в 2012 році став лауреатом Нобелівської премії з медицини та фізіології за дослідження в області стволових клітин, інтерес до цієї теми виріс. Відомо, що iPS-клітини при певному хімічному впливі здатні ставати клітинами будь-якого типу, а це теоретично дозволяє вирощувати тканини для різних органів. При цьому, на думку ряду фахівців, пересадка вирощених тканин в організм може призвести до виникнення злоякісних пухлин.

Зараз вчені з Центрального південного університету отримали iPS-клітини із соматичних клітин у сечі та крові пацієнтів і потім змусили їх диференціюватися в RPE-клітини (клітини ретинального пігментного епітелію, що представляє собою один з шарів сітківки). RPE-клітини можуть утворювати ультратонкий шар структури, схожий на сітківку.

У перспективі вчені планують пересадити структуру пацієнту для того, щоб таким чином повернути йому зір. Агентство повідомляє, що оскільки iPS-клітини, отримані з клітин пацієнта, імунне відторгнення в ході трансплантації виключено.

Цікаво, що в 2017 році група японських вчених вперше у світі здійснила успішну пересадку індукованих стовбурових клітин (iPS-клітин) від однієї людини до іншої. У березні того року повідомлялося, що клітини не були відторгнуті новим організмом.

Нагадаємо, офтальмологи назвали вітаміни, які необхідні для збереження і підтримки зору.

Раніше офтальмологи розповіли, про особливості засобів корекції зору — окулярів і контактних лінз.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *