У пошуках себе: неоднозначний сад скульптур, який вивертає людину зсередини

Сад скульптур «Шлях Віктора» (раніше – «Шлях Вікторії») в ірландському графстві Віклоу вражає своєю відвертістю та викликає неоднозначні відчуття – піхва із зубами, мати, яка чи то годує, чи то душить свою дитину, людина, яка розрубує себе навпіл.

Створив незвичайний сад Віктор Лангхельд у 1989 році, коли повернувся з подорожі до Індії. Там він шукав духовне просвітлення. І його дітище стало символом болючого та важкого переродження людини, яка загубилась у цьому світі, пише Cameralabs

Читайте також: На аукціоні продали найдорожчу у світі скульптуру: як вона виглядає

У пошуках себе: неоднозначний сад скульптур, який вивертає людину зсередини
Віктор Лангхельд / Фото Anna O’Rourke

«Шлях Віктора» був розроблений як умоглядний простір для осіб у віці від близько 28 до 60 років, які відчувають потребу в тому, щоб оцінити якість і напрямок свого життя. Це щось на зразок паломництва середнього віку для самопереорієнтаціі і самопереоцінки,
– описав свій проект Лангхельд.

Вже при вході у парк ви розумієте – зараз буде відбуватись щось дуже дивне, таке, що спантеличить, що змусить мозок відмовитись від звичних конструкцій сприйняття реальності. 

Так, ворота мають вигляд піхви із зубами, яка перебуває під охороною змії. 

У пошуках себе: неоднозначний сад скульптур, який вивертає людину зсередини
Вхід у сад скульптур / Victor’s Way

Пройшовши через тунель, ви побачите сім лісових скульптур, які з високою вірогідністю знайдуть в вас відгук у вигляді болю, розгубленості і відрази. 

Перша – скульптура дитини, яка народжується з гниючого людського кулака. Здається, що він розпадається на маленькі кісточки. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *