«ЄС закликав Україну продовжити боротьбу з прихованими інтересами для покращення ділового та інвестиційного клімату, негайно скасувати торговельні подразники, у тому числі мораторій на експорт лісу-кругляка».

Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Ради асоціації Україна-ЄС, передає Громадське.

Зазначається, що українська сторона у раді підтвердила свої обов’язки з реформи системи технічного регулювання та зобов’язалася спростити торговельні бар’єри з ЄС.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, водночас збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *