За рік у світі зменшилась кількість смертних вироків, – Amnesty

У 2018 році в світі було страчено принаймні 690 осіб. Найбільше смертних вироків, за даними Amnesty International, виконано в Китаї, Ірані та Саудівській Аравії.

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.

«У 2018 році не менш ніж у 20 державах були страчені щонайменше 690 осіб, а роком раніше — на 303 особи більше. Такі дані містяться в доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International, поширеній у Берліні в середу, 10 квітня», — йдеться в повідомленні.

Наголошується, що зараз смертну кару не застосовують 142 країни. У 1987 році таких держав налічувалося всього 69, нагадав генеральний секретар німецького відділення Amnesty International Маркус Беко. Він охарактеризував зафіксовані зміни як важливий крок на шляху «до світу без страт».

Як зазначається в публікації, за даними правозахисників, найбільше смертних вироків приводять у виконання в Китаї. Там за 2018 рік стратили кілька тисяч чоловік. За аналогічний період в Ірані зафіксовано 253 страти, в Саудівській Аравії – 149, у В'єтнамі та Іраку – не менше 85 і 52 відповідно, зазначають експерти Amnesty International.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *