Зростає біля вікна: вчені назвали ефективні ліки від стресу

Американські вчені озвучили оптимальний метод боротьби зі стресом – перебування на природі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на The Times, 20 хвилин на свіжому повітрі навіть у міському парку знижують гормон стресу приблизно на 10%.

За словами, МериКарол Хантер з Мічиганського університету, дослідження показало, що найбільш ефективним методом зниження рівня гормону кортизолу, є прогулянки на природі в 20 або 30 хвилин.

“Вам не потрібно виїжджати за місто. Досить, вийти з офісу і сісти поруч з деревом”, – МериКарол Хантер.

Дослідники вважають, що лікарі повинні радити пацієнтам (таким, хто, наприклад, відчуває тривогу) проводити якомога більше часу на відкритому повітрі.

Кортизол — це гормон, який допомагає організму мобілізувати енергію в екстрених ситуаціях, він робить глюкозу доступною як для мозку, так і для різних функцій обміну речовин. Наприклад, кортизол підвищує рівень гормону адреналіну, допомагаючи фокусуватися на джерелі небезпеки та приймати швидкі рішення. Існує ряд факторів (стрес, надмірні фізичні навантаження, голодування, вживання кофеїну), які роблять рівень кортизолу постійно високим. Це призводить до того, що кортизол поступово «вимотує» організм.

Раніше виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям, які напої потрібно пити для того, щоб розслабитися — порада особливо важливий в період президентських виборів і підрахунку голосів.

Вчені з Університету Редінга рекомендують взимку вживати какао (шоколад) — цей продукт допоможе заспокоїти нерви і зміцнити імунітет.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *